Açıköğretim fakültesi (AÖF) sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2023 Yayınlandı mı?

Anadolu  üniversitesi açıköğretim fakültesi, AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2023 AÖF sınav giriş belgeleri yayınlandı mı? Ne zaman yayınlanacak? Sorularının yanıtlarını haberimizde derledik işte detaylar..

aöf sınav giriş belgesi nasıl alınır

AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı? – 2023

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi (AÖF) sınav giriş belgeleri, yaklaşan sınav tarihlerinden bir hafta önce yayınlanıyor. Sınava girecek öğrencilerin belgeleri hazırlandığında kolayca çıktı olarak alabiliyorlar.

AÖF sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? – 2023

Aşağıda verilen aöf sınav giriş tarihlerinden  bir hafta önce sınav giriş belgeleri yayınlanmaktadır.

AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? – 2023

Anadolu üniversitesi, açıköğretim fakültesi AÖF bölümlerinde eğitim gören öğrencilere belirli tarihlerde sınavlar yapılıyor. Bu sınavlara girmek için ise fotoğraflı AÖF sınav giriş belgesi almak gerekiyor. İnternetten online bir şekilde  Aöf sınav giriş belgesi nasıl alınır? Şu adımları takip edin;

  1. https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim Linkine tıklayın
  2. Açılan sayfada Öğrenci girişi butonuna tıkla, ardından ”giriş yapınız” butonuna tıklayın
  3. Açılan AÖF öğrenci otomasyonu ekranına, AÖF şifresi veya E-Devlet şifresi ile T.C kimlik numaranızı yazarak giriş yapın
  4. Daha sonra yan sekmelerde  ”sınav işlemleri” kategorisinde bulunan sınav giriş belgesi sekmesine tıklayın. Açılan bu ekrandan sınav giriş belgesinin dökümünü  görüntüleyebilirsiniz.
  5. Aöf sınav giriş belgesini çıkarmak için ise sağ üst kısımdaki ”Yazdır” butonuna tıklayın.

E Devlet üzerinden AÖF sınav giriş belgesi alma işlemi

Açıköğretim AÖF sınav giriş belgesi e devlet sistemi üzerinden de kolay bir şekilde çıktı olarak alınabiliyor. Belgeyi almak için, aöf sınav giriş belgesi sorgulama ekranında şu adımları takip edin;

AÖF sınav giriş belgesi görünmüyor alamıyorum hatası

Öğrenciler sisteme girdiklerinde belgelerini görüntüleyemeyip hata sayfasıyla karşılaşıyorlar. Bu sorunun sebebi sisteme giren öğrencilerin yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Diğer sebebi ise çok nadiren  yayınlanan sınav giriş belgeleri sisteme düşmeme sebebinden dolayıdır. Son olarak belgeler yayınlanmadan sayfaya girdiğinizde belgenizi göremezsiniz.

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖF sınav giriş yerleri sınav tarihlerinden tam olarak bir hafta önce belli olmaktadır. Açıköğretim fakültesi internet sitesinden öğrenci girişi yaparak sınav giriş yerleri, tarihi, saatini öğrenebilirsiniz.

AÖF sınav giriş belgesi nereden alınır ?

açıköğretim aöf sınav giriş belgesi, https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden E-Devlet kapısından ve aöf bürolarından kolayca alınabilmektedir.

AÖF sınav giriş belgesi renkli olmak zorunda mı?

AÖF internet sitesinde açıklanan bilgiye göre sınav belgeleri renksiz siyah beyazda olabilmektedir.

Aöf sınav giriş için gerekli belgeler ve evraklar

Sınava girmek için öğrencilerden fotoğraflı sınav giriş  belgesi ile birlikte fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi olması gerekiyor.

Şu belgeler ise geçersizdir

Öğrenci kimlik kartı, mesleki kimlik kartları, askeri kimlik belgesi, baro kartı

Bu yazımızda aöf sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır? anlattık. Soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yorum yazın