AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2023 AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar?

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2023 AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? ve nereden nasıl yatırılır? AÖF kayıt yenileme tarihi ne zaman? kayıt yenilenmezse ne olur? Sorularının yanıtlarını haberimizde derledik işte detaylar..
aöf kayıt yenileme nasıl yapılır

AÖF kayıt yenileme tarihi ne zaman? 2023

AÖF güz dönemi kayıt yenileme tarihleri  >>  27 eylül  2021 pazartesi günü başlıyor – 17 ekim 2021 pazar günü bitiyor.
Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri  >>  07 şubat 2022 pazartesi günü başlıyor –18 şubat 2022 cuma günü saat 22:00’de bitiyor.

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2023

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF kayıt yenileme işlemi üç (3) aşamadan oluşuyor. Öğrenciler ilk olarak,  ”Ders  EKLE/SİL” yapmaları gerekiyor. ikinci olarak, kayıt yenileme harç ücretini ödeyecekler. üçüncü olarak, otomasyon sayfasından kayıtlarının yenilendiğini  kontrol etmeleri gerekiyor. Bütün bu adımlar şu şekilde yapılıyor; Aöf kayıt yenileme nasıl yapılır?

 1- AÖF kayıt yenileme ”Ders EKLE/SİL” işlemleri; https://aof.anadolu.edu.tr  internet Linkine tıklayın. Açılan sayfada Ders EKLE/SİL otomasyonu butonuna tıklayın ardından  e  devlet şifresi veya AÖF şifreniz ile T.C kimlik numaranızı yazarak  giriş yapın.
 2- Açılan otomasyon ekranının solunda bulunan menüden Ders ekle/sil sekmesine tıklayın. Karşınızda seçeceğiniz bütün derslerin listesini göreceksiniz. Bu bölümden 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde derslerinizi kolayca seçebilirsiniz.
 3- Ders seçme işlemi bittikten sonra aşağıda sağ köşede bulunan ”ONAYLIYORUM” butonuna tıklayıp kayıt yenileme işlemini bitirebilirsiniz.
 4-  Kayıt yenileme işlemlerinden sonra açılan Ödeme ekranından online olarak ödeme yapabilirsiniz.
NOT: Öğrenciler derslerini seçerken kural olarak (2-4), (4-6) , (6-8)  dönem  dersleri seçebilirler. Örneğin, 2. dönemde eğitim görüyorsanız en fazla 2. dönem ve 4. dönemin derslerini seçebilirsiniz 6. dönemin derslerini seçemezsiniz ve sayfa hata verir.

AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? 2023

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF kayıt yenileme ücreti, staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit 320 TL . Sosyal Hizmet, Görsel İletişim Tasarımı Lisans Programlarında alt limit 495,00 TL. Tekniker unvanı verilen programlarda alt limit 350,00 Türk lirasıdır. Öğrenciler bahar dönemi ve güz dönemi için kayıt yenileme yaparken  ödenmesi gereken bu paraları ziraat bankası gibi ödeme yollarıyla yatırması gerekiyor.

AÖF kayıt yenileme ücreti nereden, nasıl yatırılır?

Öğrenciler kayıt yenileme ücreti ödemesini online bir şekilde  ZİRAAT BANKASI nı kullanarak şu kanallar üzerinden kolayca yapabilmektedir.

Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme
İnternet Bankacılığı ile Ödeme
Ziraat bankası ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)
Mobil Bankacılık ile Ödeme

UYARI: Ziraat Bankası şubeleri içinden ödeme yapılmayacaktır.

AÖF kayıt yenileme ücreti yatırma işlemi? Videolu anlatım

Videoyu izleyerek aöf kayıt yenileme için internetten ziraat bankasından para yatırma işlemini kolayca yapabilirsiniz.

AÖF kayıt yenilenmezse ne olur?

 # Öğrenciler güz dönemi veya bahar dönemi kayıt yenileme işlemi yapmadığında  yarıyıl içinde derslere giremezler.
 # Öğrenci 4 dönem üst üste kayıt yenileme yapmadığında AÖF den kayıtları silinir.
 # İndirimli öğrenci akbili kullanamaz.
 #Kayıt yenilenmediğinde borç birikir.
 #Askerlik tecil ettirmek isteyen öğrencilerin Açıköğretim fakültesi kaydını siler veya kaydınız pasif duruma düşer o zaman askere alınabilme durumu ortaya çıkabilir.
 # Sosyal güvenlik (SĞK) ile olan işlemleri askıya alınabilir
 # Öğrenci belgesi alamaz.

AÇIKÖĞRETİM FATÜLTESİ KAYIT YENİLEME SIKÇA SORULAN SORULAR

Açıköğretim fakültesi (AÖF )dondurulmuş kayıt yenileme

Kaydını yenilemeyen öğrencilerin kayıtları otomatik olarak donduruluyor. Geçmiş dönem borçlarınızı ödeyerek tekrardan derslere girebilirsiniz.

AÖF kayıt yenileme sistem hatası veriyor ne yapmalıyım?

Kayıt yenileme yaparken 2-4, 4-6, 6-8 yarıyıl şeklinde derslerinizi seçmeniz ve 45 akts kredi limiitini geçerseni sistem uyarı hatası vermektedir. Örnek olarak 2. yarıyılda okuduğunuzu varsayalım 6. ve 8. dönemin derslerini seçemezsiniz.

Aöf kayıt yenileme yapılmazsa kayıt silinir mi?

Öğrenciler  üst üste 4 defa kayıt yenileme işlemi yapmazsa kayıtları siliniyor.

 

Bu yazımızda aöf kayıt yenileme nasıl yapılır? ders seçme nasıl yapılır? bütün gerekli işlemleri anlattık. Yapamadığınız yerleri aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yorum yazın