AÖF sınav sonuçları açıklandı! 2023 AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? merak eden öğrenciler için, Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF  sınav sonuçları açıklandı! 2023 AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler için AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir? AÖF sınav sonuçları nereden öğrenilir? itiraz nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını derledik işte detaylar..

AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir, aöf sınav sonuçları açıklandı

AÖF sınav sonuçları açıklandı 2023

Anadolu üniversitesi, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2023 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı Sonuçları açıklandı. AÖF sınav sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler kolay bir şekilde sorgulama işlemi yaparak öğrenebilecek.

 

AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Sorgulama ekranı

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF sınav sonuçları, öğrenci otomasyonu sayfasından AÖF sınav sonucu sorgulama ekranı sayesinde T.C kimlik numarası ve şifreniz ile kolayca öğrenebilmek mümkündür. AÖF sınav sonucu öğrenmek için şu adımları takip edin;

  1. https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ bağlantıya tıklayın.
  2. Açılan sayfada ”e-devlet ile giriş” veya ”anadolu üniversitesi hesabı ile giriş” seçeneklerinden hangisi ile giriş yapmak isterseniz T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi gerekli alana doldurun ve giriş yapın
  3. Girmiş olduğunuz Ögrenci otomasyonu portalındaki sol menüden ”Not Görüntüleme”  seçeneğine tıklayın
  4. Karşınızda sınav sonuçları ekranı açılacaktır ve oradan bütün notlarınıza bakabilirsiniz.

NOT: Bazı öğrenciler sonuçlarını göremiyorlar ise not görüntüleme sayfasından tarihi değiştirirlerse sorunsuz bir şekilde sonuçlarını görüntüleyebilirler.

E-Devlet AÖF sınav sonuçları sorgulama T.C ile

AÖF sınav sonuçlarını e devlet sayfası üzerinden sorgulamak isteyen öğrenciler şu adımları takip etmeleri gerekiyor

  • https://www.turkiye.gov.tr/anadolu-universitesi-sinav-notu-sorgulama  linkine tıklayın
  • T.C kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi girin
  • Açılan sayfada AÖF sınav sonuçlarınızı görüntüleyebilir ve isterseniz sağ üst köşedeki yazdır butonuna tıklayıp çıktı olarak alabilirsiniz. indirmek isterseniz PDF olarak indir seçeneğine tıklayın.

AÖF sınav sonuçlarına itiraz nasıl yapılır?

 1 Öğrenciler sınav sonuçları açıklandıktan sonra ilk üç gün içerisinde https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ öğrenci otomasyonu sayfasına giriş yapıp sınav işlemleri menüsünü kullanarak itiraz edebilirler. (AÖF itiraz sonuçları yine aynı sayfada yayınlanmaktadır.)

 2 – Açıköğretim fakütesi büro yöneticiliğine dilekçe yazarak

AÖF sınav sonuçlarına itiraz kaç günde sonuçlanır? 2023

Sonuçlara itiraz eden öğrencilerin itiraz sonuçları 1 hafta içerisinde yayınlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda uzayabilir.

AÖF sınav sonuçları nereden öğrenilir?

Açıköğretim fakültesi sınav sonuçları açıköğretim web sitesi, e devlet ve aöf bürolarından öğrenilebiliyor.

Yorum yazın