AÖF yaz okulu nedir? Kimler başvurabilir? Kayıt Ücreti ne kadar? 2023

Aöf yaz okulu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler için, aöf yaz okulu nedir? ne işe yarar? AÖF yaz okuluna kimler başvurabilir? AÖF yaz okulu ücreti ne kadar? nasıl kayıt yapılır? kayıt tarihleri ne zaman? merak edilen soruların cevapları haberimizde.

aöf yaz okulu nedir

Aöf yaz okulu nedir? Ne işe yarar? 2023

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF yaz okulu uygulaması ile güz ve bahar dönemleride dahil, aktif yada pasif olan, (kayıt yeniletmemiş öğrencilerde) dönem ve yıl fark etmeksizin alttan kalan veya üstten hiç almadığınız dersleri yaz döneminde alabileceğiniz uygulamaya yaz okulu denmektedir. Öğrenciler yaz okulunda notları düşük olan derslerini yükselmek içinde girebilirler.

Aöf yaz okuluna kimler başvurabilir?

Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.

Aöf 1, 2, 3, ve 4. sınıf öğrencileri kayıt yeniletsin veya yeniletmesin yaz okuluna katılabilirler. Ders seçimi tamamıyla öğrenciye bağlıdır karışık olarak istediği dersleri seçebilirler. Ancak yalnızca 5 ders seçebilirler, ders seçimi kredi (AKTS) ye bağlı değildir.

Aöf yaz okulu ücreti ne kadar? 2023

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi (aöf ) yaz okuluna kayıt olmak için seçeceğiniz derslerin harç ücreti ödenmesi gerekiyor. Tek ders için 225 TL ve alacağınız her ek ders için ayrıca 25 TL ödemeniz gerekiyor. Ödenecek olan bu ders fiyatları her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Belirlenen bu para miktarlarının ödenmesi zorunludur. Aksi halde yaz okuluna katılım sağlayamazsınız.

Aöf yaz okulu ücreti nereye nasıl yatırılır?

Yaz okuluna kayıt olan öğrenci ders seçiminden sonra ücretini yatırmaları gerekiyor. Öğrenciler için para yatırma kanalları şunlardır.

Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme (Ders seçiminizi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka
kartıyla ödeme yapılamayabilir.)
İnternet Bankacılığı ile Ödeme
ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)
Mobil Bankacılık ile Ödeme

Aöf yaz okulu kayıt nasıl yapılır?

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi AÖF yaz okuluna kayıt başvurusu yapmak isteyen öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresindeki kayıt otomasyonu sayfasına girerek ders seçimi yapmaları gerekiyor. Kredi limiti bulunmaksızın 5 tane istediğiniz dersi seçebiliyorsunuz. Ders ekle sil işlemlerini yapıp onay verdikten  sonra seçmiş olduğunuz derslerin ücretini ve online ödeme yapabileceğiniz sayfaya yönleniyorsunuz. Açılan bu ekrandan isterseniz kartla ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer ödeme seçenekleri için dilerseniz üst başlıkta saydığımız yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Aöf yaz okulu kayıt ne zaman? 2023 tarihleri

Açıköğretim fakültesi yaz okuluna kayıt yaptırabilmeniz için anadolu üniversitesinin vermiş olduğu kayıt tarihlerinde açıköğretim, iksisat ve işletme bölümlerinde okuyan öğrenciler ders seçimi yapmaları gerekiyor.

20 Haziran 2022 Pazartesi günü başlıyor
24 Haziran 2022 Cuma günü saat 22:00 da sona eriyor.

Aöf yaz okulu üstten ders alınır mı?

Aöf yaz okuluna katılan öğrenciler dönem fark etmeksizin alttan ve üstten ders alabilirler. (En fazla 5  ders)

Aöf yaz okuluna kimler girebilir?

Yaz okuluna güz ve bahar dönemi kayıt yenileten veya yeniletmeyen  bütün öğrenciler girebilir.

Aöf yaz okulu en fazla kaç ders alınır?

Yaz okuluna katılacak olan öğrenciler kredi sistemine bağlı olmayıp istedikleri 5 dersi seçebilme hakkına sahiptirler.

Bu yazımızda Aöf yaz okulu nedir, ne işe yarar, kimler girebilir, kayıt nasıl yapılır sorularını yanıtladık. Soru ve görüşleriniz için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum yazın