Cimer Şikayet Başvurusu İptali Nasıl Yapılır? Başvuru Silme İşlemi

Cimer Şikayet iptali mümkün mü? Cimer şikayet başvurusu iptali nasıl yapılır? başvuru silme işlemleri yazımızda
cimer başvuru iptali nasıl yapılır, cimer şikayet iptali mümkün mü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi kısa adı ile Cimer 2006 yılında kurulmuş olup vatandaşların her türlü sorunlarına çözüm üretmeyi amaçlamıştır.Eskiden vatandaşlarımız bir istek veya şikayeti olduğunda yardımcı olabilecek bir kişi veya kurum ile iletişime geçemiyordu.Ancak Cimer’in hayatımıza girmesi ile bu sorun ortadan kalkmış oldu.Artık Cimer portalı ile dilek, istek, şikayet veya öneri gibi bilgi edinme hakkı kanununa göre sorunlarınızı doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebiliyorsunuz.Cimer’e başvuran vatandaşların sayısı yıllık 3 milyonu aşmıştır.Bu başvuran vatandaşlarımız sorunları çözüldükten sonra veya başka sebeplerden dolayı Cimer şikayet başvurularını silmek iptal etmek istemektedirler.Peki Cimer şikayet iptali mümkün mü? işte detaylar..

Cimer şikayet iptali mümkün mü?

Cimer’e yapmış olduğunuz şikayetleri iptal etmek mümkündür.Sisteme başvuru yapan vatandaşlar sorunları çözüldükten sonra veya başka nedenlerden dolayı şikayetlerini sildirmek istemektedirler.Şikayetimi iptal ettirmek istiyorum diyor iseniz aşağıdaki alt başlıktan  öğrenebilirsiniz.

Cimer şikayet iptali nasıl yapılır?

Cimer başvuru iptal etmek için iki kolay yol vardır.Bunlardan en kolay olanı ALO 150 cimer iletişim hattını arayıp sizden istenilen başvuru numarası gibi  gerekli olan bilgilerinizi vererek başvurunuzun iptal edilmesini talep etmeniz gerekmektedir.Verdiğiniz bilgilerin doğrulanması ile başvurunuzun silinmesi işlemi gerçekleştirilir ve size geri dönüş yapılır.

İkinci bir yol olarak cimer resmi web sayfasına girip  iptal etmek istediginiz başvurunun tarih ve sayısını belirterek yeni bir başvuru oluşturmanız gerekmektedir.Yapmış olduğunuz bu başvuru yine ilgili birime iletilerek şikayetiniz iptal edilir ve silinir.Yalnız burada önemli bir kriter bulunmaktadır sildirmek istediğiniz başvurunuz eğerki ihbar başvurusu ise (yolsuzluk, cinayet, kaçakçılık, bomba ihbarı, uyuşturucu satışı vs.) gibi  toplumu ilgilendiren bir konu olduğu için başvuru iptal edilmeyip işleme koyulur.

Cimer başvuru iptali ne zaman sonuçlanır?

Yapmış olduğunuz başvuruların iptalinin sonuçlanması en geç 15 ila  30 günü bulabilmektedir.Bekleme süresi içerisinde cimer web sayfası üzerinden sonuç takibini yapabilirsiniz.Cimer telefon numarası üzerinden arama yaparak biraz daha hızlı sonuç alabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda cimer dilekçe iptali, şikayet sildirme gibi konularına değindik yapamadığınız yer veya başka bir sorunla karşılaştıysanız aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar

 1. yılmaz
  • Admin
 2. Gizli
 3. Vedat
  • Admin
 4. Nuran
 5. Habibe
 6. Murat can
 7. Deniz
 8. Denizz
 9. Zuhal
 10. ahmet
 11. Fatma
 12. Gülistan
 13. Turhan topuz
 14. Turhan topuz
 15. Selda
 16. Seda
 17. Özlem
 18. Esra
 19. davut bilek
 20. Burak YILDIZOĞLU
 21. Erhan
 22. Yıldız
 23. Emre
 24. Emre
 25. Rabia Selin
 26. Rabia selin
 27. Bahriye cakir
 28. Eyüp
 29. Ayşe
 30. seyyare
 31. Yasemen aksoy
 32. Deniz cevik
 33. fevzi kaya
 34. fevzi kaya
 35. Haydar
 36. Mehmet
 37. Efsane meral şahib
 38. Mustafa
 39. Mustafa
 40. Duygu Sunar

Yorum Yap