Cimer Şikayet İptali Nasıl Yapılır? 2023 Cimer şikayeti geri çekme, Başvuru silme

Cimer Şikayeti  iptal etmek istiyorum? fakat nasıl yapılacağını bilmiyorum diyorsanız yazımızda  cimer şikayet iptali nasıl yapılır? anlatacağız. Haberimizi okuyarak kolay bir şekilde cimer şikayeti geri çekme ve şikayet  başvurusu silme işlemlerini öğrenebileceksiniz.
cimer başvuru iptali nasıl yapılır, cimer şikayet iptali mümkün mü

Cimer şikayet iptali mümkün mü?

Cimer sistemine  yazılan şikayeti geri çekmek mümkündür. Sisteme başvuru yapan vatandaşlar sorunları çözüldükten sonra veya başka nedenlerden dolayı şikayetlerini silmek isteyenler için yazımızda bütün detaylara yer verdik.

Cimer şikayet iptali nasıl yapılır? 2023

Cimer şikayeti iptal etmek için farklı yol vardır. Bunlardan en kolay olanı ALO 150 cimer  telefon numarası hattını arayıp sizden istenilen başvuru numarası ve tarihi gibi bilgilerinizi vererek, cimer şikayeti geri çekme talebi  oluşturmanız gerekiyor. Verdiğiniz bilgilerin işleme alınmasıyla birlikte en geç 15 gün içerisinde başvurunuz siliniyor.

İkinci bir yol ise e devlet cimer şikayet iptali yapmaktır. Bunun için E devlet cimer sayfasına T.C kimlik no ve şifrenizle giriş yaparak istek başvurusu oluşturup daha önce geri çekmek istediğiniz başvurunuzun numarası ve tarihini yazarak vermiş olduğum bilgilerdeki bulunan şikayetimi iptal etmek istiyorum yazıp  gönderebilirsiniz.

Cimer başvuru iptali ne zaman sonuçlanır?

Cimer sistemine yapmış olduğunuz başvuruların iptalinin sonuçlanması en geç 15 ila  30 günü bulabilmektedir. Bekleme süresi içerisinde geri çekmiş olduğunuz başvurunuzun durumunu e devlet cimer web sayfası üzerinden sonuç takibini yapabilirsiniz. Başvurunuz sonuçlandığı zaman mesaj kutunuza yada e posta adresinize bilgi gönderilmektedir.

Cimer ihbar iptali Bilinmesi gerekenler

Cimer sistemine daha önce ihbarda bulunup  sonradan iptal etmek istediğinizde  başvurunuz işleme alınmamışsa geri çekmek mümkündür. Çünkü ihbar başvuruları Adli makama intikal eden başvurular olduğu için Cumhuriyet Başsavcılığının uhdesinde değerlendirilmektedir. Gerekli hallerde Cumhuriyet Başsavcılığı, başvuru sahibinin ifadesini alabilmektedir.

İhbar niteliğindeki bir başvuru kamuoyuna mal edilmiş sayılır. Bu nedenle toplumun genelini ilgilendiren bir durum söz konusu olduğundan (yolsuzluk, cinayet, kaçakçılık, bomba ihbarı, uyuşturucu satışı vb.) vazgeçmesini gerektirecek bir kanıt (örneğin ihbarın asılsız olduğu yönünde bir bilgi/belge) olmadığı sürece başvuru işleme alınır ve iptal edilemez.

Asılsız ihbar yapanlara ise kanunda geçen belirli cezalar verilmektedir.

Cimer şikayeti geri çekme yapılabilir mi?

Cimer şikayeti geri alınır mı  alınmaz mı konuları merak ediliyor. Cimer şikayeti geri çekmek son derece kolay bir işlemdir. Bunun için alo 150 ‘yi arayıp veya cimer sayfasından istek başvurusu yaparak sikayetinizi geri alabilirsiniz.

Bu yazımızda cimer şikayet iptali nasıl yapılır? şikayet sildirme gibi konularına anlattık yapamadığınız yer veya başka bir sorunla karşılaştıysanız aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

90 Yorumlar

 1. yılmaz
  • Admin
 2. Gizli
 3. Vedat
  • Admin
 4. Nuran
 5. Habibe
 6. Murat can
 7. Deniz
 8. Denizz
 9. Zuhal
 10. ahmet
 11. Fatma
 12. Gülistan
 13. Turhan topuz
 14. Turhan topuz
 15. Selda
 16. Seda
 17. Özlem
 18. Esra
 19. davut bilek
 20. Burak YILDIZOĞLU
 21. Erhan
 22. Yıldız
 23. Emre
 24. Emre
 25. Rabia Selin
 26. Rabia selin
 27. Bahriye cakir
 28. Eyüp
 29. Ayşe
 30. seyyare
 31. Yasemen aksoy
 32. Deniz cevik
 33. fevzi kaya
 34. fevzi kaya
 35. Haydar
 36. Mehmet
 37. Efsane meral şahib
 38. Mustafa
 39. Mustafa
 40. Duygu Sunar
 41. Pınar
 42. Celal
 43. Ömer
 44. Sultan
 45. Duygu Topoğlu
 46. Duygu
 47. Güneş
 48. Mehmet yazici
 49. Adem Özbek
 50. Serhat
 51. Mehmet ülker
 52. Murat
 53. Murat
 54. Murat
 55. Şerafettin
  • Admin
 56. Seyit Ayten
  • Admin
 57. Isimsiz
  • Admin
 58. Gnhn
  • Admin
 59. Adminsever
 60. Seher
 61. emine emine
 62. Oğuzhan
 63. RIFAİ GÖKTEPE
 64. Uğur
 65. Nujin
 66. Mehmet
 67. ayla
 68. Cumali kaya

Yorum yazın