Sağlık ocağı kaçta açılır? Kaçta kapanıyor? Sağlık ocağı çalışma saatleri 2021

Sağlık ocağı kaçta açılır? Kaçta kapanıyor? Soruları merak ediliyor. 2021 Sağlık ocağı çalışma saatleri detaylarını sizler için kaleme aldık. İşte sağlık ocağı saat kaçta açılıyor? Kaçta kapanıyor? sağlık ocağı hangi günler açık  sorularının yanıtları…

sağlık ocağı kaçta açılıyor

Sağlık ocağı kaçta açılır? – Açılış saatleri

Sağlık ocağı hafta içi her gün sabah  saat 08:00 ‘ da açılıyor. Açılış saati ardından Sağlık ocağı öğle arası tatiline 12:00 -13:00 ‘ da giriyor. Akşam ise saat 17:00 itibarıyla kapanıyor. Verilen bu Sağlık ocakları çalışma saatleri içinde aile hekimliği her zaman açıktır. Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri kapalıdır.

Muayene ve tedavi olmak isteyen vatandaşlar için sağlık ocaklarında görev yapan doktor belirtilen bu açılma saatinde gelir ve vatandaşlara hizmet vermeye başlarlar. Ancak bazı hekimler  mesai saatlerinde çok nadiren esnek çalışabiliyorlar bu gibi durumlarda aile sağlığı merkezinizi telefon numarasından arayıp bilgi alabilmeniz mümkündür.

Sağlık ocağı çalışma saatleri

Korona virüs pandemisi nedeniyle ülkemizde çoğu kurumların saatleri değişmiş olsada sağlık ocakları çalışma günleri ve saatleri değişmedi. Sağlık ocağı pazartesi den cuma günlerine kadar her gün saat 08:00 ve 17:00 arasında çalışmaya devam etmektedirler.

Hafta sonu sağlık ocakları açık mı ?

Sağlık ocakları hafta sonları  cumartesi ve pazar günleri kapalı oluyorlar. Aciliyet sebebiyle tedavi olmak isteyen vatandaşlarımız için hafta sonu yalnızca hastanelerin acil servislerinin açık olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca sağlık ocakları arefe günlerinde, resmi tatil ve dini bayramlarda hizmet vermiyorlar.

Aile hekimlerinin başlıca hizmetleri

  • Kişilere yönelik birinci basamak  muayene, tanı, ve tedavi hizmetleri verir
  • Kendilerine kayıtlı olan hastalarının rehberliğini yapar ve sağlığı geliştirici koruyucu önlemler alınmasını sağlar
  • Kayıtlı hastaları için anne, çocuk sağlığını korumak için düzenli olarak periyodik bakım görevlerini üstlenir
  • Hastalarının yaş, cinsiyet,  ve hastalık türlerine göre izlem ve taramalarını gerçekleştirir bunları düzenli olarak kaydeder
  • Kendilerine kayıtlı olan hastaların her yılda en az bir defa değerlendirilmesini yapar ve kişileri günceller
  • Evde özürlü, yaşlı ve yatalak olan hastaların evlerine giderek gezici olarak bakım, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini yürütür.
  • Çalışmakta olduğu aile sağlık merkezini, ekibini denetler ve eğitimlerini sağlar
  • sağlık raporu, sevk evrakları ve reçete gibi belgeleri düzenler

İstanbul için aile sağlığı merkezleri

Bu yazımızda sağlık ocağı kaçta açılır, sağlık ocağı kaçta kapanır, sağlık ocağı öğle arası saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik.  Konuyla alakalı sorularılarınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz

Yorum Yap